שיפוץ חדר אשפה הוא תהליך חיוני לשמירה על אחד המתקנים החשובים בבניין משותף, שתפקידו לשמור על רמת תברואה נאותה. בנייני יוקרה חדשים כוללים לעיתים גם מערכת טיפול באשפה, הכוללת גם מצנחת אשפה. כל אלה מחייבים תחזוקה אינטנסיבית, אבל פעם בכמה שנים, נדרש גם שיפוץ חדר אשפה מקצועי, כדי שהמתקן החיוני הזה ימשיך לבצע את תפקידו באופן בטוח ואיכותי. צוות א. כסיף מסביר: מה כולל תהליך שיפוץ חדר אשפה? 

למה צריך שיפוץ חדרי אשפה?

שיפוץ חדרי אשפה נדרש אחת לתקופה, שכן הם מחזיקים תפקיד תברואתי חשוב עבור דיירי הבניין. הם נמצאים שם כדי לאפשר לדיירים לפנות את האשפה בצורה נוחה ללא מאמץ, אבל הם גם מכילים כמויות גדולות של אשפה מכל הסוגים. על כן, הם צריכים להיות מתוחזקים היטב, כדי למנוע בריחה של ריחות רעים, גזים ומזהמים שונים, שיכולים להיווצר בהם וכדי למנוע חדירת מזיקים.

שיפוץ חדרי אשפה

תהליכי שיפוץ חדר אשפה – מה הם כוללים?

קירות ותקרת חדר אשפה, כמו גם הרצפה, צריכים להיות אטומים ככל הניתן בפני מיצי אשפה שניתזים לעיתים בעת השלכת שקיות אשפה לפחים. כל חלקי חדר אשפה צריכים להיות מחופים בחומרים כמו קרמיקה, המאפשרים ניקוי איכותי ויסודי של החדר לצורך הסרת כתמים, טיהור מפני חיידקים ונטרול ריחות רעים.

בנוסף, צריכה להיות אפשרות לסגירה אפקטיבית, הרמטית ואיכותית של חדר האשפה. לכן, שיפוץ חדר אשפה עשוי לכלול שלבים שונים, בהתאם למצב החדר, מבנה החדר, מיקום החדר ביחס לשאר חלקי הבניין, גודל החדר וחומרי החיפוי הקיימים על הקירות ועל הרצפה.

בהתאם לאמור מעלה, שיפוץ חדר אשפה עשוי לכלול את התהליכים הבאים:

  • פירוק רצפה ישנה ומתפרקת – מלבד המפגע האסתטי, רצפה לא תקינה יכולה לגרום לנפילות ומעידות וכן חלחול של מיצי אשפה לקרקע, כמו גם לפגוע באפשרות לבצע ניקיון יסודי בחדר.
  • פירוק קרמיקה ישנה מהקירות – קרמיקה מתפרקת אינה מאפשרת ניקוי יעיל של קירות החדר וכן מאפשרת מעבר של ריחות רעים מתוך החדר אל הבניין.
  • התקנת ריצוף חדש.
  • התקנת חיפוי קיר חדש.
  • התקנת דלת חדשה – דלת ישנה אינה נסגרת באופן תקין ולכן מתאפשרת יציאה של ריחות רעים, אך גם חדירה של מזיקים, שישמחו להפוך את חדר האשפה שלכם למקום מושבם הקבוע. מדובר על תיקנים, זבובים, מכרסמים כמו חולדות ועכברים ועוד.
  • החלפת מיקום הדלת הקיימת – במקרים רבים מיקום הדלת הקיים אינו משרת היטב את דיירי הבניין מסיבות שונות ולכן יש לשנות אותו.
  • תיקוני צבע, צביעת קירות בצבע אטום מיוחד – בחלקים שונים של חדר האשפה, שאינם מחופים בקרמיקה, מומלץ לצבוע את הקירות בצבע אטום בפני נוזלים, שישמור על רמת תברואה נאותה בתוך הבניין.
  • החלפת דלת ישנה בדלת חדשה ואטומה יותר.
  • התקנת נקודות מים לרווחת הדיירים.

לסיכום, שיפוץ חדר אשפה עשוי להיות הכרח בלתי נמנע, אך חיוני מאין כמותו. א. כסיף היא חברה מנוסה ומורשה בתהליכי שיפוץ מסוג זה. לקבלת התוצאות הטובות ביותר לטווח ארוך של שיפוץ חדרי אשפה – צרו איתנו קשר!

שתף ברשתות החברתיות
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
סגירת תפריט
דילוג לתוכן