בניית מרפסות תלויות הפכה למוצר נפוץ בשנים האחרונות. היא נקראת גם מרפסת פלדה ויש לא מעט אנשים שמתעניינים בבניית מרפסת תלויה, אך בתחום זה יש ללקוחות המון סימני שאלה.

כדי להבין בצורה הברורה יותר מהי בדיוק מרפסת תלויה, כדאי להבין מה ההבדל בינה לבין בין מרפסת בטון.

מהי בכלל בניית מרפסת תלויה?

מרפסת תלויה היא מרפסת שהמבנה שלה נתמך בבניין, על ידי אלמנטים מפלדה חזקים מאוד. הכבלים מקובעים לקיר באמצעים מתוחכמים ומאפשרים תלייה של המרפסת בזווית ישרה אל קיר הבניין.

העיגון אל קיר הבניין עשויים מברגים מיוחדים ואמצעים נוספים, המעניקים להם עמידות גבוהה וחוזק זהה למרפסת מבטון. מרפסות תלויות נחשבות אסתטיות במיוחד והן נפוצות מאוד בארץ, גם בזכות תהליך בנייה מהיר – המרפסת מגיעה מוכנה וכל מה שנותר לעשות הוא לעגן אותה בצורה בטיחותית ומקצועית. בנוסף, מרפסת תלויה מצריכה מעט מאוד תחזוקה ותהליך הבנייה שלה נחשב ידידותי לסביבה.

בניית מרפסות תלויות – זה מתאים לכל בניין?

מרפסות תלויות לא מתאימות לכל סוג של בניין. אם מדובר על בניין ישן מאוד שלא ניתן להעמיס עליו את מרפסות הפלדה עליו, מבנה שזקוק לחיזוקים שונים, בניינים מבניה טרומית עדיף לבנות מרפסות בטון, שיעזרו לחזק אותו במקום להעמיס על המבנה החלש מלכתחילה.

מצד שני, אם מדובר על מבנה משולב, שיש בו שטחי מגורים מעל שטחי מסחר למשל, עדיף להתקין מרפסות תלויות, כדי למנוע הפרעה לפעילות השגרתית באזור.

בניית מרפסת תלויה \ בניית מרפסות תלויות

גודל מרפסת תלויה

אפשר לבנות מרפסות תלויות כמעט בכל גודל שבו מקובל לבנות מרפסות בטון, בהתאם לאישור הרשות המקומית ובהתאם להיתר בנייה חוקי.

אבל, לצורך קבלת היתר בנייה, יש לבדוק את התאמה המרפסת לתנאים הקיימים בבניין, כמו חוזק עמודי הבטון, גיל המבנה, מצב החזית ועוד.

תחזוקת מרפסות תלויות

מרפסות בטון כמעט שלא צריכות תחזוקה כלל. בעיקר חידוש צבע מדי כמה שנים. לעומת זאת, מרפסות תלויות מצריכות טיפול בחלקי המתכת וגם בדיקה של בעל מקצוע מדי כמה שנים, כדי להבטיח תקינות של המבנה. חשוב לציין, שלמרות זאת, עדיין מדובר על תחזוקה מינימלית וקלה.

הבדל בין מחיר מרפסות תלויות לבין מחיר מרפסות בטון

בניית מרפסת בטון היא עניין לא זול. המחיר משתנה בהתאם לגודל המרפסת, מורכבות העבודה, מספר המרפסות בבניין אחד, עיצובים מיוחדים ואלמנטים נוספים, אך ככלל, מחיר מרפסת תלויה גבוה בכ 15% לעומת מחיר מרפסת בטון.

לסיכום, בניית מרפסות תלויות דומה בהיבטים רבים לבניית מרפסת בטון. יחד עם זאת, קיימים הבדלים שכדאי להכיר, בעיקר כדי לקבוע – האם בניית מרפסות תלויות מתאימה לבניין שלכם בהיבט הבטיחותי, בהיבט התפעולי, בהיבט ההנדסי וכן – בהתאם לדרישת הרשות המקומית. 

רוצים לבדוק אם גם בבניין שלכם אפשר להתקין מרפסות תלויות ברמה גבוהה של מקצועיות, אסתטיקה ובטיחות? מוזמנים ליצור איתנו קשר למידע נוסף ובדיקת התאמה!

 

שתף ברשתות החברתיות
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
סגירת תפריט
דילוג לתוכן